NFT Biennial , İstanbul ayağıyla 6 – 15 Ocak’ta Zorlu PSM’de ziyaretçileriyle buluşacak.

#NFT Biennial , İstanbul ayağıyla 6 – 15 Ocak’ta Zorlu PSM’de ziyaretçileriyle buluşacak.

Etkinlik Açıklaması

http://www.zorlupsm.com/etkinlikler/nft-bienali

nftbiennial.com

NFT BIENNIAL

06 OCAK - 15 OCAK

Dünyanın ilk NFT Bienal’i: Tuhaf Bir Kehanetin Katarsisi

NFT'ler siber alemde ortaya çıkıp göz açıp kapayıncaya kadar çağdaş sanat sahnesini kapladılar. Ancak açtıkları yeni anlam düzeni, hala kolektif hafızanın uçurumunda kendine yer etmeye çalışıyor.

Dünyanın ilk NFT Bienal’i 6 Ocak 2023 tarihinde İstanbul’da Zorlu PSM’de kapılarını açıyor. 2023’ün ilk iki ayı boyunca İstanbul dahil Berlin, Amsterdam, Londra, Bogota, Brüksel, Los Angeles ve Tokyo gibi dünyanın en ikonik sanat başkentlerinde sergilere ve performanslara ev sahipliği yapan NFT Biennial, Metaverse’de gerçekleşecek sergileriyle de tam bir fijital deneyime dönüşüyor.

Ziyaretçilerin ekranlar ve projeksiyonlar aracılığıyla katılımcı olarak yer alabilecekleri bienalde; medya sanat performanslarından, hibrit söyleşilere, VR/AR deneyimlerden immersive sergilere kadar pek çok etkinlik bulunuyor. NFT Bienal, hem Metaverse’te hem de Zorlu PSM’deki sergileriyle katılımcılar için unutulmaz bir fijital sanat deneyimine dönüşecek.

Doğa, insan ve teknoloji üçgeni etrafında dokuz pavilyon sunacak bienalin kavramsal çerçevesinde “İnsanlığın teknolojiyi ne kadar içselleştirebildiği” yer alıyor ve ziyaretçilere “Doğru soruların peşinde miyiz?” sorusunu yöneltiliyor. Üç noktalı bir soru işaretiyle sembolize edilen bu yaklaşım her izleyenin kendi cevaplarını bulabilmesine imkân sağlamayı hedefliyor.


“NFT Biennial”, İstanbul ayağıyla 6 – 15 Ocak’ta Zorlu PSM’de. 100’den fazla sanat NFT eserinin sergileneceği dünyanın ilk NFT Bienal'inde heyecan verici A/V performanslar izleyeceğiz. Ücretsiz gerçekleşecek NFT Biennial’da görüşmek üzere. ???????? https://t.co/JzP5nVfPqD

— Zorlu PSM (@ZorluPSM) January 4, 2023