Blockchain Ekosisteminde Kadın Olmak

#Blockchain Ekosisteminde Kadın Olmak

Etkinlik Açıklaması

KAYIT LINK


AB SİVİL DÜŞÜN DESTEKLİ ''BLOCKCHAIN EKOSİSTEMİNDE KADIN OLMAK'' PROJESİ İSTANBUL'DA!

  1. Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı destekli ''Blockchain Ekosisteminde Kadın Olmak'' adlı proje kapsamında yapılacak olan etkinlik CryptoFemale ve Youth-Agenda Derneği tarafından 21 Ocak 2023 Tarihinde İstanbul'da Gerçekleşecek! AB Sivil-Düşün tarafından desteklenen, CryptoFemale ve Youth-Agenda Derneği tarafından organize edilen ‘'BLOCKCHAIN EKOSİSTEMİNDE KADIN OLMAK’’ Projesi ile istihdam, dayanışma ve network hedeflenmektedir.


    Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlama, bilim ve mühendislik alanlarından kadınların iş istihdamının önemine vurgu yapan CryptoFemale ve Avrupa Birliği Projeleri kapsamında kendini ispatlamış birçok projeye gerçekleştirmiş olan Youtg-Agenda, blockchain ekosisteminde topluluk bilincinin sektörel gelişimlere katkısı üzerine 21 Ocak 2023 tarihinde ev sahipliği yapacak!    Blockchain ekosistemi gün geçtikçe büyümeye devam ediyor! Büyüyen ve gelişen bu pazarda toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamanın önemi büyük olmakla beraber sektörel alanda çalışmalar yapan, iş istihdamını ekosisteminde inşa eden kadınların sunum ve bilgi paylaşımları ''Blockchain Ekosisteminde Kadın Olmak'' projesinin gerçekleştireceği etkinlikte ön planda olacak!

    Proje kapsamında istihdam, dayanışma, network gibi başlıkların önemi ise; farkındalık çalışmaları, topluluk bilinci, sektörel gelişmelerle beraber güvenli iletişim, dayanışma ve bilgi alışverişi gibi konular hedeflenerek baz alınacak!

    ''Blockchain Ekosisteminde Kadın Olmak'' Etkinliğine sektörde tanınmış bir çok kişi ve topluluk gruplarının katılımın yanı sıra medya, kripto borsa şirketi gibi alanında uzman kurumsal kimliklerde de yer alacak!