Global Game Jam
Global Game Jam

#Global Game Jam

Etkinlik Açıklaması

https://verilaboratuvari.istanbul/global-game-jam/

Global Game Jam Nedir?

Global Game Jam Başlıyor!
Global Game Jam katılımcıların tüm dünya ile aynı anda oyun geliştirdikleri bir organizasyondur. Global Game Jam’in teması etkinliğin ilk günü açıklanmaktadır. Bu tema doğrultusunda katılımcılar diğer katılımcılar ile beraber 48 saat içinde oyun geliştirmeye çalışır. 3, 4 ve 5 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek programda katılımcılar, 48 saat boyunca etkinlikte yer alarak öğrenme ve eğlenme deneyimi yaşadıkları keyifli bir süreç gerçekleştirirler.

Etkinlik İçeriği

Game Jam katılımcıların birbirleriyle sosyalleşerek deneyimlerini paylaşabilecekleri ve öğrenebilecekleri bir ortam sunmaktadır. Etkinliğe yazılımcılarla birlikte tasarımcılar ve müzisyenler de katılmaktadır.

IEEE GSU Global Game Jam’de katılımcıların oyun şirketlerinden gelecek profesyonellerle tanışma ve kariyer fırsatı elde etme imkanı bulunmaktadır. Ayrıca etkinlikte gerçekleştirilecek söyleşiler sayesinde de katılımcıların sektör hakkında bilgi edinmesi sağlanacaktır.

Kimler Katılabilir

Üniversite öğrencisi olan ve oyun dünyasına ilgi duyan (yazılım, tasarım veya müzik ile oyun geliştirmeye destek olacak) herkes katılabilir.

Program Takvimi

Duyuruların Yayınlanması: 20 Ocak
Son Başvuru Tarihi: 1 Şubat
Program Başlangıcı: 3 Şubat
Kapanış Programı: 5 Şubat 


BAŞVURU : https://forms.ibb.gov.tr/verilaboratuvari/globalgamejam/