Kurumsal Üyeler Paylaşıyor:
Kurumsal Üyeler Paylaşıyor:

#Kurumsal Üyeler Paylaşıyor:

Etkinlik Açıklaması

Kurumsal Üyeler Paylaşıyor: "Bilişim Sektöründe Proje Yönetimi Yaklaşımları


ETKİNLİK PROGRAMI:

20:00 Açılış

20:00 - 20:05 Kurumsal Üyelik Açılış Konuşması

20:05 - 20:30 Stratejinin Uygulanmasında Proje ve Portföy Yönetiminin Rolü - Yusuf Kenan Yılmaz

20:30 - 20:55 Huawei Türkiye Arge Projeleri ve Proje Yönetim Uygulamaları - Orçun Elibol

20:55 - 21:20 Proje Bazlı Organizasyonlar ve Bireysel Çeviklik - Çiğdem Dönmez

21:20 - 21:55 Atıştırmalık Egzersizler - Beste Önal

21:55 - 22.05 Ödüllü Bilgi Yarışması

ETKİNLİK İÇERİĞİ:

Kurumsal üyelerimize özel olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizin ikincisi 8 Aralık 2022 tarihinde saat 20.00’de gerçekleştirilecek. Bu etkinlikte kurumsal üyelerimizden; Kuveyt Türk, Huawei ve IAS’tan katılacak olan konuşmacılarımız değerli paylaşımlarını bize aktaracak. İlk olarak Kuveyt Türk’ten Yusuf Kenan Yılmaz Bey’i “Stratejinin uygulanmasında proje ve portföy yönetiminin rolü” başlığı altında strateji ve proje yönetimi arasındaki organik bağı aktaracak.

İkinci konuşmacımız Huawei firmasından Orçun Elibol beyfendi olacak. Orçun Bey,

”Huawei Türkiye Ar-Ge projeleri ve Proje Yönetim Uygulamaları “ isimli konuşması ile proje yönetim ofisinin ana çalışma prensiplerini aktaracak.

Üçüncü konuşmacımız ise IAS firmasından Çiğdem Dönmez hanımefendi olacak. Çiğdem Hanım’ı “Proje Bazlı Organizasyonlar ve Bireysel Çeviklik” konu başlığı ile projelerde bireysel çevikliğin kapsamını ve etkisini öğreneceğiz.

Etkinliğimizin son konuşmacısı Milli yüzücü, fitness eğitmeni ve aynı zamanda koşu koçu olan Beste Önal hanımefendi olacak. Beste Hanım’dan “Atıştırmalık Egzersizler” başlığı altında günlük yaşamımızda aktif olabilmenin yollarını öğreneceğiz.

Etkinliğimizi ödüllü bilgi yarışması ile yaklaşık saat 22.05 ‘de sonlandıracağız.

PANELİSTLER:

Panel: Stratejinin Uygulanmasında Proje ve Portföy Yönetiminin Rolü: Kuveyt Türk

Moderator: Nesibe Keleş, PMI TR Kurumsal Üyelik Asistan Direktörü

https://www.linkedin.com/in/kevser-nesibe-kele%C5%9F-mba-27b94197/

Yusuf Kenan Yılmaz

1990 yılında Kayseri’de doğdu. Lisans eğitimini 2012 yılında Marmara Üniversite İngilizce İşletme bölümünde ve yüksek lisansını ise 2018 yılında da İstanbul Bilgi Üniversitesi Finansal Ekonomi bölümünde tamamladı. Halihazırda da Marmara Üniversitesi Muhasebe & Finans alanında doktora öğrenimine devam ediyor.

İş hayatına 2012 yılında Kuveyt Türk Teftiş Kurulu Başkanlığında başladı ve burada 7 yıl görev yaptı. Ardından 1 yıl Stratejik Proje Yöneticisi olarak çalıştı. 2021 yılı Ocak ayından bu yana da Kuveyt Türk Stratejik Program Yönetim Ofisi Müdürü olarak görev yapıyor.

www.linkedin.com/in/yusuf-kenan-yilmaz

Panel: Huawei Türkiye Arge Projeleri ve Proje Yönetim Uygulamaları: Huawei

Moderator: Aslı Yüzgül, PMI TR Sosyal Medya Direktörü

https://www.linkedin.com/in/asliyuzgul/

Orçun Elibol

Kariyerini 12 yıldan fazla süredir Huawei’de sürdüren Orçun Elibol, 2010 yılında test mühendisi olarak Huawei'de çalışmaya başladı. Çalıştığı süre içerisinde farklı projeler gereği Çin ve Tacikistan da uluslararası projelerde çalışma deneyimi elde etti. Kısa süre içinde Test takım liderliği görevini de üstlenerek test alanında kendini geliştirdi. 2016 yılında Test Takım liderliğinin yanı sıra Proje yöneticiliği rolünü de üstlenen Orçun Elibol bu tarihten itibaren birçok projede proje yöneticiliği yaptı.Kariyerinin başında Telekom operatorlerinin ücretlendirme ve faturalandırma projelerinde deneyim kazandıktan sonra çeşitli IT projelerinde görev aldı. Son olarak Huawei App Gallery ürünü kapsamında birden çok projede Proje yöneticiliği görevini halen sürdürmeye devam etmektedir. 2019 yılında test takım liderliği görevini tamamlarken 2020 yılında üstlendiği PMO Liderliği görevine de halen devam etmektedir.

https://www.linkedin.com/in/or%C3%A7un-elibol-b8853329/

Panel: Proje Bazlı Organizasyonlar ve Bireysel Çeviklik: IAS

Moderator: Funda Görgülü, PMI TR İzmir PGA Direktörlüğü Ekip üyesi

https://www.linkedin.com/in/fundagorgulu/

Çiğdem Dönmez

Endüstri Mühendisliği mezunu olan Çiğdem Dönmez, farklı sektör ve projelerde stratejik planlama ve proje yöneticiliği yaptı. 2016 yılında IAS Türkiye’de Teknik Çözümler Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. 2017 yılında entegre yönetim sistemlerinin kurulması, belgelendirmesi ve sürdürülmesi süreçlerinin yönetimini üstenerek IAS Global Kalite Sistemleri Müdürü olarak görevine devam etti.

Dönmez, 2018 yılında PMP sertifikası ile proje yönetimi yetkinliğini belgelendirdi.2019 yılında IAS Business Academy Genel Müdürü olan Çiğdem Dönmez, halen bu görevini sürdürmektedir. Dönmez, akademi ve kalite yönetim sistemleri birimlerine liderlik etmekte, proje yönetimi metodolojilerini ve yaklaşımlarını bir iş yapış şekli olarak sürdürerek operasyonel mükemmelliğe ulaşılması yönünde çalışmalar yapmaktadır.

https://www.linkedin.com/in/%C3%A7i%C4%9Fdem-d%C3%B6nmez-pmp%C2%AE%EF%B8%8F-9974105/

Atıştırmalık Egzersizler

Moderator: Nesibe Keleş, PMI TR Kurumsal Üyelik Asistan Direktörü

https://www.linkedin.com/in/kevser-nesibe-kele%C5%9F-mba-27b94197/

Beste Önal

Eski profesyonel yüzücü. Kurumsal hayattan spor sektörüne geçiş ile 10 yıldır bu sektörde çalışıyor. Uzun yıllar Nike Koşu koçluğu ve fitness eğitmenliği yaptı.

Türkiye’nin ilk sadece kadın odaklı koşu grubu BuKızlar nereye koşuyor koşu grubunun kurucularından.

Kadın fizyolojisinin ayrı değerlendirilerek antrenman programlarını tasarlıyor. Bunun farkı ve gücüne inanıyor. Yüzme, koşu gibi alanlarda yarışmayı ve rekabet etmeyi seviyor.

KAHOOT BİLGİ YARIŞMASI: SÜRPRİZ HEDİYELERİ KAÇIRMAYIN!

Sunucu: A. Göktuğ Aydın, Yazılım Satış Yöneticisi, IAS, PMI TR İzmir Etkinlikler Direktörü, https://www.linkedin.com/in/goktugaydin/

Sunucu: Fatih Görgülü, Danışmanlık Müdürü, Proje Yöneticisi, ERP Danışmanı, IAS, PMI TR Kurumsal Üyelik Direktörü, https://www.linkedin.com/in/fatihgorgulu/

KATEGORİ BİLGİSİ:

Ways of Working, Power Skills, Business Acumen

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:

Katılım ücretsizdir.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir. Kayıt esnasında “PMI ID” bilginizi giriş yapmayı unutmayınız.

LOKASYON BİLGİSİ

Online Etkinlik: Katılım linki kayıt sonrasında sağlanacaktır.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER:

1. Bu kayıt formu ile toplanan bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır. PMI TR ekibi tarafından etkinlik özelinde ve anonim istatistiki çalışmalarda kullanılmaktadır. Etkinliğimize kayıt olarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.

2. Etkinliklerimizde fotoğraf, video ve ses kayıtları yapılıp, bu kayıtlar PMI TR'nin sosyal medya hesaplarında ve diğer basılı ortamlarında yayımlanmaktadır. Etkinliğimize katılarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.

3. Etkinlik kaydı 03.11.2022 tarihinde 22:05'de (etkinlik bitiş saatinde) sonlandırılacaktır.

İLETİŞİM

A. Göktuğ Aydın

goktug.aydin@pmi.org.tr

Funda Görgülü

funda.gorgulu@pmi.org.tr

Kurumsal Üyeler Paylaşıyor: