Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 16

#Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 16

Etkinlik Açıklaması

Etkinlik Kayıt Link : CLICK


Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 16’da, girişimcilerin, yatırımcılar, mentorlar ve girişimcilik ekosisteminde yer alan kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelerek katma değer sağlayan projelerini sunmalarını ve iş ilişkilerini geliştirme ortamı sağlanması amaçlanmaktadır.

Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 16 Başakşehir Belediyesi, BTM İstanbul, Teknopark İstanbul iş birliği ve Sanofi desteği ile gerçekleştirilmektedir.

Girişimciliğe destek veren kamu ve özel sektör kurumlarının, girişimcilik kuruluşlarının, melek yatırımcıların, değerli mentor ve akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirilecek Başakşehir Living LAB Girişimci Günü 16’ya katılarak yurtiçi ve yurtdışı girişimcilik eko sistemi içerisindeki yeriniz alıp ilişki ağınınız geliştirerek projeleriniz için yepyeni fırsatlar yaratma şansını kaçırmayın !…

KatılımProje dosyalarınızı gönderirken aşağıdaki konuları sunumuzda belirtmenizi tavsiye ederiz.– Ürününüzün hedef kitlesini belirtiniz,– Projenizin katma değerini ve benzer ürünlerden farkını tanımlayınız.,– Ürününüzün şu andaki durumunu belirtin. Örneğin; “fikir aşamasında”, “analiz yapılmış durumda”, spesifikasyonlar belirlenmiş durumda”, “prototip aşamasında”, “alpha seviyesinde”, “beta seviyesinde” gibi,– Ekip üyelerinizi kısaca tanıtınız ve yeteneklerini belirtiniz,– Proje sunumlarınıza video, v.s. varsa ekleyiniz.Katılımcı projeler seçildikten sonra sunum formatı ile ilgili daha detaylı bilgi gönderilecektir.

Proje Son Gönderim Tarihi: 29 Mayıs 2023 Pazartesi, 17:00

Finale Kalan Projelerin Açıklanması: 5 Haziran 2023 Pazartesi

Final Projeler Sunum Tarihi: 14 Haziran 2023 Çarşamba

Proje Sunum Saati: 10:00 – 15:00

Etkinlik Yeri: Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi Konferans Salonu

Proje Sunum OrtamıSeçilen tüm projeler Başakşehir Living Lab’de yapılacak etkinliğe fiziksel olarak katılım sağlayarak sunum yapacaklardır. İstanbul dışından başvuru yaparak final aşamasına kalmış olan girişimciler de etkinliğe fiziksel olarak katılım sağlayarak sunum yapmak zorundadırlar.

DeğerlendirmeGirişimci Günü 16 için 2 aşamalı bir değerlendirme süreci geçerli olacaktır. İlk aşamada 29 Mayıs 2023 Pazartesi günü saat 17:00 itibarı ile başvuru yapmış olan tüm projeler değerlendirilecek ve final gününde sunum yapmak üzere finale kalan projeler seçilecektir. Final Günü’nde sunum yapacak olan girişimciler 5 Haziran 2023 Pazartesi günü açıklanacaktır. İkinci aşama olarak Final Günü’nde yapılacak sunumlar sonrasında ilk üç ödüle, Başakşehir Belediyesi Özel Ödülü’ne ve Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen girişimciler belirlenecektir.

Sağlık sektörüne yönelik, büyüme potansiyeline sahip, gelişime açık ve farklılık yaratan projeler arasından en yüksek puanı alan proje sahibi girişimci Jüri Özel Ödülü’nü almaya hak kazanacaktır. Başvurular arasında sağlık sektörüne yönelik başvuru olmaması durumunda başvuru yapmış olan diğer projelerden birisi Jüri Özel Ödülü’nü almaya hak kazanabilir. Aynı proje hem yukarıda belirtilen 5 ödülden ikisini veya daha fazlasını bu etkinlik kapsamında kazanamaz.

Değerlendirme sonucunda başvuru yapmış olan girişimciler arasından Başakşehir Belediyesi Özel Ödülü’ne layık görülen girişimci Finlandiya- Helsinki’de yapılacak olan SLUSH Start Up etkinliğine katılmak üzere Başakşehir Belediyesi tarafından desteklenmeye (katılım, yol, konaklama, yeme-içme) hak kazanacaktır. Bu ödüle layık görülen girişimci Başakşehir Başakşehir Living Lab tarafından düzenlenen İnovasyon Yarışması ve Girişimci Günü organizasyonlarında jüri üyesi olarak yer alma ve Başakşehir Living Lab girişimcilerine en az 20 saat mentorluk yapma şartlarını peşinen kabul eder. Seçilen projenin SLUSH organizasyonu tarafından kabul edilmemesi ve/veya girişimcinin kendisinden kaynaklanacak sorunlar (vize alınamaması, geçersiz pasaport, yurtdışı çıkış yasağı, v.b.) nedeni ile katılım sağlayamaması durumunda sorumluluk Başakşehir Belediyesi’ne ve Başakşehir Living Lab’ ait değildir. Bu durumda Başakşehir Living Lab ve Başakşehir Belediyesi başka bir girişimciye SLUSH etkinliğine katılım desteği sağlama hakkına sahiptir.

Detaylı sorularınız için info@basaksehir-livinglab.com adresinden e-posta ile iletişime geçebilirsiniz.

Ödüllerlik Ödülü : 30.000 T.L.lik Ödülü : 25.000 T.L.lük Ödülü : 20.000 T.L.Jüri Özel Ödülü : 30.000 T.L.Başakşehir Belediyesi Özel Ödülü: SLUSH Organizasyonu’na Katılım Desteği

Girişimci Günü 16 ile ilgili her türlü değişikliği yapma hakkı Başakşehir Living Lab ve Başakşehir Belediyesi’ne aittir ve başvuru yapmış olan kişiler bu durumu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 16 Program Akışı

09:00 – 10:00 Kayıt ve Kahvaltı10:00 – 10:10 Açılış ve Girişimci Günü Sunumu – Bekir Selçuk TEMEL, Başakşehir Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Müdürü10:10 – 10:20 “Misafir Konuşmacı’’10:20 – 10:30 Teknoloji, İnovasyon ve Girişimcilikte Yerel Yönetimler – Yasin KARTOĞLU, Başakşehir Belediye Başkanı10:30 – 12:30 Girişimci Sunumları12:30 – 13:15 Öğle Yemeği ve Müzik Dinletisi13:15 – 13:30 ‘’Misafir Konuşmacı’’13:30 – 15:00 Girişimci Sunumları15:00 – 15:30 Değerlendirme15:30 – 16:00 Sonuçların Açıklanması ve Ödül Töreni

https://basaksehir-livinglab.com/BLL/blog/2023/04/10/basaksehir-living-lab-girisimci-gunu-16/